Objawy - cukrzyca

Cukrzyca

objawy.org.pl

Tytuł:  przyjmowanie leków podczas cukrzycy
Autor:  rozmArzona
12.5.2010, 04:52
Czy mogę przyjmować leki przeciwbólowe przy cukrzycy? Bardzo zależy mi na odpowiedzi, bo mam bolesne miesiączki i nie mogę już sobie z tym poradzić, a nie wiem, czy leki przeciwbólowe nie wchodzą w antyreakcję z lekami na cukrzycę. Cukrzykiem jestem od niedawna stąd moja niewiedza, a skoro mamy spędzić ze sobą całe życie, muszę znaleźć jakiś sposób na te okresy.

Autor:  natasha
12.5.2010, 04:52
no właśnie ja też bym chciała wiedzieć czy np. mogę przyjmować leki przeciwbólowe, np. Ibuprom Max, bo tylko on mi pomagał. Jak to się ma do cukrzycy?

Autor:  
6.6.2010, 21:38
Bardzo fajny ten poradnik dowiedziałam się z niego jakie mogą być są objawy wskazujące na możliwość rozwój choroby cukrzycy.

Autor:  niuska
24.6.2010, 16:31
Osoby chorujące na cukrzycę nie mogą stosować kwasu acetylosalicylowego (popularna Aspiryna, Polopiryna). Dowiedziono, że salicylany wchodzą w interakcje z lekami należącymi do pochodnych sulfonylomocznika. Salicylany nasilają ich działanie hipoglikemizujące, czyli obniżające poziom cukru we krwi. Wynikiem tej interakcji może być niedocukrzenie krwi pacjenta, osłabienie, zawroty głowy, utrata przytomności a nawet śpiączka hipoglikemiczna. Lepszym rozwiązaniem w celu obniżenia gorączki lub zniwelowania bólu u diabetyków są preparaty zawierające paracetamol lub ibuprofen. Jednak i te należy stosować bardzo ostrożnie, gdyż stosowane łącznie z lekami p/cukrzycowymi również mogą wywołać hipoglikemię.

Autor:  
30.6.2010, 14:24
Wysokie stężenie witaminy D w organizmie zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy lub chorób serca nawet o połowę! - twierdzą brytyjscy naukowcy.

Odpowiedz:

Tytuł:
Autor:
Tekst:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
nosił wilk razy kilka ponieśli i...

Pozostałe tematy: